Pētījumos ir pierādīts, ka PRK ir droša un efektīva procedūra

Pētījumos ir pierādīts, ka PRK ir droša un efektīva procedūra

Lai gan zilā gaisma palīdz jūsu ķermenim regulēt miegu, tā ir kaitīga arī citos veidos.

Liela daudzuma HEV gaismas (piemēram, saules) iedarbība var veicināt acu slimības, piemēram, ar vecumu saistītu makulas deģenerāciju un kataraktu. Turklāt zilā gaisma izkliedē vairāk nekā citi gaismas viļņu garumi, tāpēc debesis izskatās zilas, nevis sarkanas vai dzeltenas. Līdzīgi, kad zilā gaisma sasniedz jūsu aci, tā izkliedējas un izraisa atspīdumu un redzes diskomfortu. Ja pēc skatīšanās uz ekrānu jūtaties noguris un galvassāpes, zilā gaisma varētu būt vaininieks.

Zilās gaismas filtrēšanas brilles kļūst arvien populārākas, lai mazinātu šos simptomus. Ja vēlaties kontaktlēcas, šiem zīmoliem ir zilās gaismas filtrēšanas īpašības:

Acuvue Oasys Max 1-Day ir OptiBlue filtrs, kas bloķē 60% zili violetas gaismas. Samazinot zilās gaismas izkliedi no digitālajām ierīcēm, jūs izjutīsit mazāku oreolu un zvaigžņu uzliesmojumu, kā arī uzlabotu vizuālo komfortu. Šie kontakti bloķē lielāko zilās gaismas daudzumu salīdzinājumā ar citiem zīmoliem.

Acuvue Oasys with Transitions ir unikāls kontakts, kas kļūst tumšāks, ja tiek pakļauts HEV un UV gaismai ārpus telpām, un mainās uz skaidru, atrodoties telpās. Tie piedāvā arī papildu priekšrocības, bloķējot 15% iekštelpu un 55% āra zilās gaismas.

Zilās gaismas bloķējošie kontakti ir lieliska izvēle tiem, kas ilgāku laiku pavada pie digitālajām ierīcēm vai vēlas labāku redzamību ārpus telpām. Lai gan tie neaizstāj saulesbrilles, šie kontakti palielina komfortu dažādos apgaismojuma apstākļos.

Kontaktlēcas digitālai acu nogurumam

Digitālā acu spriedze ir simptomu grupa, kas var rasties pēc ilgstošas ​​datoru, tālruņu, planšetdatoru un citu digitālo ekrānu skatīšanās:

 • Grūtības pārfokusēties
 • Dubultā redze
 • Gaismas jutība
 • Galvassāpes

Biofinity Energys kontaktlēcas ir īpaši izstrādātas, lai samazinātu acu nogurumu un sausumu, kas saistīts ar ekrāna laiku.

Energy ir unikāls dizains ar nosaukumu Digital Zone Optics, kas samazina stresu uz acu muskuļiem, kas fokusē jūsu redzi. Rezultātā ar mazāku piepūli varat fokusēt acis starp ekrānu un apkārtējo vidi. Šiem kontaktiem ir arī Aquaform Technology, kas aiztur vairāk ūdens lēcā, lai mazinātu sausās acs simptomus.

Kontaktlēcas tuvredzības kontrolei

Miopija jeb tuvredzība ir refrakcijas kļūda (fokusēšanās problēma), kas liek jums redzēt neskaidru tālumā. Tas skar trešo daļu ASV iedzīvotāju un pat 90% dažu Austrumāzijas iedzīvotāju.

Miopija attīstās, palielinoties acs ābola garumam (aksiālais garums). Tā rezultātā tuvredzība palielina kataraktas, glaukomas, tīklenes atslāņošanās un citu acu slimību risku. Jo augstāka ir tuvredzība, jo lielāks ir neatgriezeniska redzes zuduma risks, tāpēc acu ārsti ir nobažījušies par tuvredzības kontroli bērniem, kad viņu acis attīstās.

Viens no veidiem, kā palēnināt tuvredzības pieaugumu, ir mīkstās kontaktlēcas. MiSight 1 Day ir pirmā FDA apstiprinātā kontaktlēca, kas palēnina tuvredzības progresēšanu bērniem vecumā no 8 līdz 12 gadiem.

MiSight samazina tuvredzības progresēšanu, izmantojot ActivControl tehnoloģiju, kurai katrā kontaktlēcā ir vairākas apstrādes zonas. Apstrādes zonas pārfokusē daļu gaismas, kas nonāk jūsu acī, lai palēninātu aksiālā garuma pagarināšanos. Pētījumi liecina, ka MiSight kontakti samazina tuvredzības progresēšanu par 59%, salīdzinot ar regulāriem kontaktiem.

Kontaktlēcas var koriģēt redzi, samazināt zilās gaismas iedarbību, uzlabot redzes komfortu un aizsargāt acu veselību. Tās ir lieliska alternatīva, ja jums ir aktīvs dzīvesveids vai nevēlaties visu laiku valkāt brilles. Tā kā ir pieejamas tik daudz iespēju, ir grūti izdomāt, kuras kontaktlēcas jums ir vislabākās. Jūsu acu ārsts var palīdzēt jums noteikt piemērotākos kontaktus un nodrošināt izmēģinājuma kontaktus, lai jūs varētu pārbaudīt.

Lasīšanas brilles neatkarīgi no tā, vai tās ir recepšu vai bezrecepšu zāles, daudziem pieaugušajiem ir būtiska ikdienas dzīves sastāvdaļa. Vajadzība pēc lasīšanas brillēm pieaug, jo cilvēki kļūst vecāki un pavada ilgas stundas digitālajās ierīcēs. Tomēr jauns medikaments var uzlabot redzi tuvākajā apkārtnē bez brillēm.

Galvenās līdzņemšanas iespējas:

 • Vuity var novērst vai samazināt nepieciešamību pēc lasīšanas brillēm un kontaktlēcām.
 • Vuity darbojas, īslaicīgi sašaurinot jūsu acu zīlīti, lai palielinātu jūsu acs dabisko spēju redzēt tuvu.
 • Vuity ir dažas blakusparādības, tostarp acu apsārtums, galvassāpes un grūtības redzēt vājā apgaismojumā.

Kas ir presbiofija?

Presbiofija (ar vecumu saistīta tālredzība) ir redzes stāvoklis, kas ietekmē jūsu spēju koncentrēties tuvu, novecojot. Presbiofija ir normāla novecošanas sastāvdaļa, un gandrīz 80% amerikāņu ir tālredzība vecumā no 45 līdz 55 gadiem.

Simptomi parasti attīstās pēc 40 gadu vecuma, kas var ietvert:

 • Neskaidra redze
 • Galvassāpes
 • Turot lasāmvielu tālāk
 • Acu piepūle
 • Dubultā redze pēc lasīšanas
 • Grūtības redzēt vājā apgaismojumā
 • Problēmas ar fokusēšanu starp attālumu un tuvumā esošiem objektiem
 • Noguruma sajūta pēc darba pie datora

Presbiofija rodas no acs dabiskās lēcas sacietēšanas un ciliārā muskuļa vājināšanās. Šīs daļas kontrolē jūsu acs spēju fokusēties starp tuviem un tālu objektiem.

Kas ir Vuity acu pilieni?

Vuity ir pirmais un vienīgais acu piliens, ko ASV Pārtikas un zāļu pārvalde apstiprinājusi presbiopijas ārstēšanai. Vuity sastāv no 1,25% pilokarpīna, kas ir miotiskas zāles. Miotiskie pilieni īslaicīgi samazina acu zīlīti, radot cauruma efektu, kas atdarina jūsu acs dabisko spēju redzēt tuvplānā.

Pilokarpīns nav jauns medikaments — tas ir izmantots kā glaukomas ārstēšana kopš 1870. gadiem. Lai gan jaunākas, efektīvākas glaukomas zāles ir lielā mērā aizstājušas pilokarpīnu, pētījumi liecina, ka pilokarpīns var efektīvi un droši ārstēt presbiopiju .

Kurš ir labs kandidāts Vuity acu pilieniem?

Lai gan Vuity ir lieliska alternatīva brillēm, tikai daži var būt labi kandidāti. Šeit ir daži galvenie punkti, kas var palīdzēt jums izlemt, vai Vuity jums ir piemērots.

Apstiprināts lietošanai pacientiem vecumā no 40 līdz 55 gadiem ar presbiopiju.

Var būt vislabākais tiem, kam nav precīzu redzes vajadzību un kuri spēj pielāgoties dažām redzes svārstībām.

Var būt efektīvāka cilvēkiem ar agrīnu presbiopiju (zemākas lasīšanas receptes) nekā progresējoša presbiofija (augstāka lasīšanas recepte).

Var nebūt efektīva vai ieteicama, ja Jums ir citas acu slimības, piemēram, katarakta vai tīklenes atslāņošanās.

Var kairināt acis, ja jums ir sausa acs, alerģija vai citas acu virsmas slimības.

Var nebūt piemērots, ja jūs bieži braucat naktī vai veicat bīstamas darbības vājā apgaismojumā (piemēram, strādājat ar smagām mašīnām).

Vislabāk ir konsultēties ar savu acu ārstu, lai izlemtu par Vuity. Viņi var arī ieteikt alternatīvas, piemēram, brilles, kontaktus vai koriģējošu operāciju.

Kā man vajadzētu lietot Vuity acu pilienus?

Vuity ievada vienu reizi dienā, katrā acī iepilinot vienu pilienu. Zāles sāk iedarboties pēc 15 minūtēm un ilgst aptuveni 6 stundas, ar dažām atlikušajām sekām līdz 10 stundām. Ja vēlaties, nākamajā dienā varat lietot pilienus vēlreiz.

Vuity nekoriģē redzi no attāluma, tāpēc jums, iespējams, būs jāturpina lietot brilles vai kontaktlēcas, kas koriģē redzi no attāluma. Ja lietojat kontaktlēcas, pagaidiet 10 minūtes pēc Vuity ievadīšanas, lai ievietotu kontaktlēcas.

Dažiem cilvēkiem Vuity var pilnībā neizlabot redzi tuvu, bet var samazināt atkarību no lasīšanas brillēm. Citiem var būt lieliska lasīšanas redze bez nepieciešamības izmantot koriģējošās lēcas.

Kādas blakusparādības ir saistītas ar Vuity?

Tāpat kā ar lielāko daļu narkotiku, ir svarīga drošības informācija, kas jums jāzina.

Biežas blakusparādības ir galvassāpes un acu apsārtums. Šīs blakusparādības novēroja mazāk nekā 5% pacientu pētījumos.

Nelietojiet Vuity, ja Jums ir alerģija pret tā sastāvdaļām.

Vuity var izraisīt īslaicīgu tumšu vai vāju redzi.

Esiet piesardzīgs vai izvairieties no braukšanas naktī un bīstamām darbībām, kas tiek veiktas vājā apgaismojumā.

Vuity var izraisīt redzes svārstības vai grūtības fokusēties starp tuviem un tālu objektiem.

Pilokarpīns, Vuity aktīvā sastāvdaļa, var būt saistīts ar paaugstinātu tīklenes atslāņošanās risku.

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, pārtrauciet Vuity lietošanu un konsultējieties ar acu ārstu. Ja pamanāt pēkšņus gaismas uzplaiksnījumus, pludiņus vai tumšus plankumus savā redzē, nekavējoties meklējiet medicīnisko palīdzību. Šie simptomi var liecināt par tīklenes atslāņošanos, kas var izraisīt redzes zudumu, ja to neārstē.

Vuity acu pilieni ir aizraujošs jauns risinājums presbiopiem pacientiem. Tomēr, pirms izmetat šīs lasīšanas brilles, konsultējieties ar savu acu ārstu, lai noskaidrotu, vai šīs zāles jums ir piemērotas. Ja neesat Vuity kandidāts, alternatīvas redzes korekcijai ir brilles, kontaktlēcas, acu lāzerķirurģija un lēcu implantu operācija.

Ja esat domājis par atbrīvošanos no brillēm vai kontaktiem, iespēja ir fotorefraktīvā keratektomija (PRK). Lai gan LASIK joprojām ir populārs lāzera redzes korekcijas veids, PRK pastāv jau ilgāk. Šajā rakstā mēs salīdzināsim PRK plusus un mīnusus ar LASIK, lai palīdzētu jums izlemt, kura operācija jums ir labāka.

Galvenās līdzņemšanas iespējas:

 • PRK koriģē plašu refrakcijas kļūdu klāstu (tostarp tuvredzību, hiperopiju, astigmatismu un presbiopiju), pārveidojot radzeni ar lāzeru.
 • Pētījumos ir pierādīts, ka PRK ir droša un efektīva procedūra.
 • PRK rezultāti ir pastāvīgi un ļauj lielākajai daļai cilvēku darboties bez brillēm vai kontaktiem.
 • PRK ir lieliska alternatīva LASIK, īpaši, ja jums ir daudz recepšu, plānas radzenes vai piedalāties spēcīgas iedarbības aktivitātēs.

Kas ir PRK?

Fotorefraktīvā keratektomija (PRK) ir lāzera refrakcijas ķirurģijas veids. Procedūra novērš dažādas redzes problēmas (vai refrakcijas kļūdas), tostarp:

 • Hiperopija (tālredzība vai neskaidra redze tuvumā)
 • Miopija (tuvredzība vai neskaidra tālredzība)
 • Astigmatisms (neregulārs izliekums, kas izraisa neskaidru attālumu un tuvu redzi)
 • Presbiofija (neskaidra redze pēc 40 gadu vecuma)

Pārveidojot acs virsmu ar lāzeru, PRK uzlabo šīs refrakcijas kļūdas.

Contents